Tuesday, 29 August 2017

Kõik on uus septembrikuus

Nagu ikka märkan üllatusega, et suvi on otsa lõppenud.

Puhkus on ammu läbi, aga kuna kodutöö tegemise asemel olen iga päev kontoris käima pidanud, on aeg mööda lennanud. Jube väsitav tegevus see iga päev tööle minek :P Kodus pole midagi teha jõudnud peale uue riidekapi kokkukruvimise ja ülespaneku.
Ok, riidekapp on understatement - tegu Ikea Pax-süsteemi kappidega, natuke üle 3 m kappe koos erinevate riiulite ja sahtlite ja maeiteamillega. Mõned päevad võttis see kokkukruvimine aega ja täitmine ka omajagu.

Aga kohe on 1. september ja lapsed (ja mees) lähevad jälle kooli.

Kooliminek Belgias erineb kooliminekust Eestis.

Esiteks on 1. september täiesti tavaline koolipäev. Ei mingeid pidulikke riideid, lilli õpetajale, aktust... Hommikul kooli ja kogu trall läheb täie hooga lahti. Eks ikka väikese soojendusega rääkides koolivaheajast ja eelootavast kooliaastast, aga ikkagi.

Lapsevanemana on uueks kooliaastaks ettevalmistusi üsna vähe. Eks mõned siin käivad mitu kuud mööda poode ja ostavad riideid ja kingi kokku jne, aga ma vaatan seda jooksvalt. Lapsed kasvavad nii ettearvamatult, et ma midagi väga kaua ette küll ei varu.

Seekord piirdusid mu ettevalmistused uute kekajalanõude ja tüdrukule uute sügiskingade ostuga. Ahjaa, poisile said uued valged sokid ka ostetud. Nimelt nõuab tema kekaõps valgeid sokke. Mhm, aasta on 1960.

Üldiselt on kooliga nii, et vihikud-töövihikud-õpikud saavad lapsed koolist. Tunnis kasutatavad kustukummid ja pliiatsid samuti. Lapsevanem võib osta väikse komplekti värvipliiatseid ja vildikaid ja ergonoomilise tinteka. Mõni õpetaja küsib ka mappe, kuhu töölehed vahele panna. Ja väikseid karpe, kuhu arvutuskaarte ja tähekaarte sisse panna.

Kehalise riided peab ka lapsevanem muretsema - mustad lühikesed spordipüksid ja t-särk (saab muretseda koolist). Alates 4. klassist ka valged sokid :P Ja jalanõud ja kekakott.
Ujumisriideid on ka vaja.

Aga igasugu muu kraam nagu värvid ja värvipaber ja igasugu sellised asjad tulevad koolist.

Koolikotiga on meil ka lihtne - mõlematel on siiani kasutuses Herlitzi kott, mis 1. klassi minekuks ostetud sai. Poiss läheb 5. klassi, aga pole veel soovi avaldanud uue koti ostuks ja hädavajadust ka pole, sest kott on veel väga hea seisus. Ma kahtlustan, et me saame selle vb isegi teisele ringile lasta pärast oma last.

Nii te meie oleme kooliaasta alguseks valmis.

No comments:

Post a Comment