Tuesday, 4 July 2017

Märk integreerumisest?

Facebooki eestlaste grupis ikka aeg-ajalt leidub inimesi, kes otsivad mõnda eestlast, kes pakuks iluteenuseid või muud. Sest kohalikud ju ei oska. 
Ma ei ole sellest halast kunagi aru saanud. Mis mõttes kohalikud ei oska? Kogu Brüsseli (või Belgia?!) peale ei ole ühtegi juuksurit, kes oleks sama hea, kui Eesti juuksur?

Kas Eestis ongi nii, et lähed esimese suvalise juuksuri juurde ja ta teebki kohe kõik täiesti perfektselt, nagu sa tahad? Ma kahtlen selles. Ma käisin Eestis erinevate teenusepakkujate juures ja ikka oli nii, et üks oli hea, teine vähem hea. Lõpuks mingi aja peale pärast testimist leidsid selle ühe, kelle juurde jäid käima.

Belgiasse tulles tuli see otsimisperiood lihtsalt jälle ette võtta. Käia ühe juures, käia teise juures, vaadata hindu ja teenuse kvaliteeti...

Aga millegipärast paljud tulevad siia, käivad ühe juuksuri/küünetehniku/maniküürija juures, saavad kehva kogemuse ja teevad sellest järelduse, et belglased ei oska. Ja noh, et kui oleks nüüd ÜKS eesti tüdruk, kes seda teenust pakuks, siis läheks kohe sinna. Huvitav, kas rahvus on garantii, et töö on hea? Aga mis siis, kui see üks eestlasest teenusepakkuja kehva tööd teeb?

Ma olen oma siinelatud aja jooksul suutnud leida 2 head juuksurit, kelle püsiklient olen olnud. Hea küünetehniku ja hea vahatamissalongi. Hea perearsti, hea hambaarsti, hea günekoloogi. 

Kui paljud Belgia eestlased Eestis käivad arsti ja juuksuri juures ja ilusalongis, siis ma, lollike, teen need asjad ära enne Eestisse minekut. Juuksuris on juba käidud ja pediküüris käin ka enne ära :D

See on vist jälle üks märk sellest, et ma olen integreerunud või teel sinnapoole.

No comments:

Post a Comment