Wednesday, 28 June 2017

Kool (peaeagu) läbi

Kooliaasta kestab sel aastal 1. septembrist 30. juunini. Peaaegu. 2 hommikust tipptundi veel ja võib hinge tõmmata.

Eile olid arenguvestlused ja anti tunnistus. Hinnatakse protsendisüsteemis ehk siis 100-palli süsteemis. Mulle meeldib, sest annab natuke parema pildi kui 1-2-3-4-5 süsteem. Lisaks on tunnistusel kirjas klassi keskmine. Ja antakse siis viimase veerandi ja aasta tunnistus. Kehaline kasvatus, usuõpetus ja ujumine on eraldi lehe peal. Ahjaa, ja tunnistus on iseenesest A4 paberilehed kausta vahel. Ei midagi udupeent. Lihtsalt informatiivne.

Arenguvestlusi on aasta jooksul rohkem kui üks. Vähemalt 2, kui probleeme on, siis ka rohkem.

Meil üldiselt probleeme pole. Lastel on hinded head, eriti matas ja keeles. Suuremaga on nüüd väike probleem tekkinud. Loodusõpetusest laekust ta paar korda ikka eriti jõleda kontrolltööga koju - oli õppimata. See on siis teema, millega järgmisel kooliaastal põhjalikumalt tegelema peame.

Makes sence, sest tüüp on viimasel ajal järjest lohakam ja üsna pohhuist. Tööd teeb niipalju, kui vaja, mitte kriipsugi rohkem. Eile palusin tal oma köögis laadiva hambaharja tagasi vannituppa viia. Mida ta tegi? Mhm. Viis hambaharja vannituppa ja jättis laadija kööki. Sest ma ju ütlesin, et hambahari tuleb vannituppa viia, ma ei öeldnud sõnagi laadija kohta.
#peksapeagavastuseina

Järgmisel aastal lubasin talle ka eesti keele tunde andma hakata. Grammatikaga olen siiani venitanud. Sest noh, see eeldab ka minupoolset tööd. Töölehti otsida jne. Ülikoolis sai seda kõike tehtud, aga nüüd on mul siin üks kakskeelne laps, mitte puhtalt eestikeelne laps. Nii et peab vist mõne noorema klassi ainekava ette võtma.

Või uurima, milline valik on olemas eesti keelt võõrkeelena õppivatele lastele... samas see pole ka päris 100% õige valik, aga eks tuleb midagi vahepealset genereerida.

Mingit pidulikku kooliaasta lõpetamist meil siin pole (alustamist ka mitte - 1. septembril minnakse kooli ja kogu lugu). Viimane päev on poolik koolipäev, kell 12.05 saavad lapsed koju (tavaline koolipäev kestab 15.30ni, kolmapäeviti on 12.05 lõpp).

Siis algab puhkus. Meie perel on õnn, et isa on õpetaja mis tähendab, et pole muret, mida suvel lastega teha. Üksi ei jäta siin sellises vanuses lapsi keegi. Alla 12-aastaseid üldjuhul ei jäeta üksi kojugi või lasta kodust üksi kuhugi välja. Erandeid muidugi on.

Meie lapsed lähevad mõlemad suvel ka laagrisse, Ja vahelduse (ja isa närvide säästmiseks) ka "mänguväljakule". Kuna enamik vanemaid endale 2 kuud puhkust lubada ei saa, tuleb need lapsed ju kuhugi saata. Paljud ei saa ka vanavanemate peale loota ja siis ei jäägi muud üle, kui lapsed kooli lõppedes organiseeritud mänguväljakule saata.
Need on üldjuhul linna/omavalitsuse poolt organiseeritud (aga on ka erandeid). Lastel hoiavad silma peal teismelised kasvatajad, kes niiviisi suvel taskuraha teenivad.
Lapsed saab hommikul viia ja õhtul neile järele minna. Lõunaks võib nad koju viia (kel võimalik) või siis jäävad sinna ja söövad kaasapandud võikusid.

Mul veab. Saan kogu suvepuhkuse aja rahulikke hommikuid nautida. Kui tööle minema pean, ärkan rahulikult, sätin end valmis ja tõttan rongile. Ei mingit küsimust kus lapsed ja mis lapsed ja kas kõik asjad kooliks on kaasas jne.

No comments:

Post a Comment