Tuesday, 20 June 2017

Kaoot tegutseb

Jube raske on elada, kui oled kaootiline inimene. Aga samas armastad korda. Ja no ei maksa öelda, et õpi (end) paremini organiseerima või muud taolist, sest see kõlab umbes samamoodi nagu öelda jalutule, et õpi kõndima.
See lihtsalt ei ole võimalik!

Ausalt! Ma olen andnud endast parima. Ma olen lugenud organiseerimisteemalisi artikleid, ühe raamatu, vaadanud youtube'i videosid ja surfanud tunde Pinterestis. No millest me räägime, ma ei suuda isegi oma Pinteresti korralikult ära organiseerida :D

Kusjuures lapsevanemaks olemise juures on see tõsine puudus. Sest lastega seoses on ikka igasugu asju vaja orgunnida ja meeles pidada ja ära teha...

Olen proovinud igasugu märkmike-variante ja bullet journalit ja nüüd hetkel olen Filofaxi juures. Elan ettekujutusega, et ma saan selle pidamisega hakkama. Et ma ei unusta sinna vaadata või tähtsaid asju sinna kirja panna. Et mul on see kogu aeg kaasas. Noh, juba on vahepeal mõned nädalased pausid olnud, aga ma ikka üritan. Motiveerib ka see, et ei asi ei muutu igavaks - saab igasugu toredaid vahelehti vahele panna ja nii.

Igasugu tähtsad kokkusaamised ja muu saab Google'i kalendrisse kirja ja seda näeb mees ja näen mina tema oma. See oli üks põhjus, miks ma talle poolvägisi nutitelefoni ostsin - ma olin tüdinud sellest, et ta alatasa helistas ja uuris, kas meil selleks või tolleks kuupäevaks on midagi planeeritud või siis sõnumi saatis, et pangu ma tolle kuupäeva peale too sündmus kirja. Ma ei suuda omi asjugi õieti hallata!
Aga kuna sinna kalendrisse mingeid pikemaid jutte kirja panna on ebamugav, siis peab kõrval olema ka mingi paberversioon. Mulle muidu paber meeldib ka. Kuidagi päris ja ehe. Ja noh, lastega saadetakse koolist pidevalt mingeid A4 formaadis tähtsaid pabereid koju ja neid on ka hea Filofaxi vahele susata. Ostsin spets auguraua selle jaoks ja panen tähtsa lehekese (nt klassiekskursiooni või spordipäeva jutuga) õige nädala vahele.

Siiani toimib jube hästi. Olen seda süsteemi harrastanud isegi võibolla et kuu aega :P

Oeh. Ma vahel olen kohe väga kade hästi organiseeritud inimeste peale. Kel kõik on korras - nii elamises kui peas ja märkmikus ja kalendris...

Aga ainult 1,5 nädalat veel ja saabki kool läbi. See tähendab, et mul on kohe oluliselt vähem meeles pidada.
Või oot, siis on vaheaeg ja lastele igasugu tegevused planeeritud, et nad vaest isa kodus hulluks ei ajaks.

Ja 2 nädalat veel ja peab hakkama asju pakkima ja reisima. Seda ma jälle vihkan. Pakkimist kohe eriti. Reisi peale teen endale alati väikse voldiku vajaliku infoga - tavaliselt kellaajaliselt ja kõik vajalikud andmed kirja ja aadressid ja transpordivahendid jne.
Võtab päris veits aega selline planeerimine, aga vähemasti reisi ajal pole stressi.
Kui ma selle voldiku kaasa märkan võtta, muidugi...

No comments:

Post a Comment