Saturday, 24 June 2017

Jaanipäev Belgia moodi


Pidasin ka jaani. Alks oli olemas - Mom gin koos Fever-Tree toonikuga. Seltskond oli ka, raamatu näol :P Mees oli voodis pikali, sest selg valutas ja lapsed sai magama aetud, sest kuumaperiood ja kooliaasta lõpusirge on nad ära väsitanud.
Varutud oli ka üks puuhalg, millele tuli otsa panna, aga kuna tuul oli tugev jäi see ekstreemsus tegemata.

Sõbranna (meie küla teine eestlane) käis ka korra külas.

Nagu järeldada võite, mingeid suurejoonelisi jaanipäevapidustusi Belgias ei toimu. Ja sel aastal esmakordselt ei korraldanud ka Eesti Selts midagi. Varasematel aastatel on ikka midagi korraldatud, kasvõi lätlastega kahasse. Aga aus olles pole mind enam tõmmanud sinna pidudele. Kauge minna ja...

Mu esimene jaanipäev Belgias ajas selle lati ka nii kõrgele, et ohohooo. Tookord oli suur pidu kuskil maal, palju rahvast, hea laud, suur lõke ja Eestist kohale lennutatud Rock Hotel. Vot see oli Jaanipidu suure algustähega.
Hiljem selgus, et minu jaoks tundmatute inimeste hulgas oli päris palju tulevasi kolleege. Kes teab, ehk oli seal ka mõni mu praegune kolleeg - pole jutuks võtnud töö juures.

Järgnevatel aastatel oli veel paar tõsisemat pidu - Tuberkuloited käis ja Ska Faktor. Viimane oli minu jaoks tookord tundmatu pidu, aga muusika oli nii äge, et ostsin endale CD. Siiani kuulan aeg-ajalt.

Paar korda olen töökaaslastega väikese jaaniistumise teinud, aga üldiselt tundub, et enamik vist ei tee jaanipäeval midagi erilist. Igatahes mitte midagi nii suurejoonelist kui Eestis.

Ja noh, kuna tegu oli reede õhtuga pärast tihedat töönädalat ei olnud ka endal isu midagi orgunnima hakata nii et nii ta siis jälle läks.

Mu lapsed ei teagi, mis tõeline jaanipidu on. Kuna kool kestab meil siin juuli lõpuni, siis ei saa neid Eestisse jaaniga tutvuma ka viia.

No comments:

Post a Comment