Wednesday, 10 May 2017

Pesupäev

Mul tegelikult pole ühte kindlat pesupäeva. Iga päev on pesupäev :P
Tavaliselt kui kodutöö päeval meelde tuleb, viskan midagi masinasse.

Sporditegemise miinus on see, et musta pesu toodab see jõhkralt juurde. Viimasel ajal meil peres 3 sportijat, nii et päris palju lisapesemist. Õnneks spordipesu programm lühike.

Mul on üks tuttav, kellel on 11 last. Lisaks veel ka mees. Ta ütleb, et kõik muu on kuidagi manageable, aga vot see pesuvärk... Ma usun teda. Ma ei saa juba 4 inimese pesuga kuidagi ühele poole.

Lisaks on kummagi lapsega pesuprobleemid. Vanemale peab ütlema, et nüüd on aeg riideid vahetada. No sokke ja alukaid suudab ta enamasti ikka ise vahetada. Eile laekus koolist ja teatas rõõmsalt, et neil olid lõunaooteks kirsstomatid. Ma nägin seda. Ta dressika rinnaesiselt. Arvaks, et 10-aastane suudab puhtalt süüa, aga noh, ei suuda.

See tuletas mulle meelde, kuidas ma kunagi pubekana ühe boyfriendi-kandidaadi lõpuks pikalt saatsin, sest tal olid pidevalt mingid plekid riiete peal ja see tundus mulle jube lapsik (ma olin siis vist 15 ja tema 14). Hiljem olen teda paar korda kohanud ja tundub, et ta on sellest välja kasvanud. Nii et ehk on lootust ka minu pojal.

Tüdrukuga on vastupidine mure. Ta toodab meeletult musta pesu. Hiljuti panime lastetubadesse mustapesu korvid ja selgub, et tegelikult toodab tüdruk "musta pesu". Nüüd, kui tema must pesu eraldi on, on seal parem sobrada ja noh... täna hommikul just avastasin, et vähemalt pool mustast pesust olid asjad, mis tal korra seljas olnud ja tegelikult puhtad. Üks kleit, kusjuures, oli täiesti puhas. Ilmselt võttis kapist, proovis selga, mõtles ümber ja kui ma õhtul toa korda käskisin teha, siis oli ju lihtsam mustapesukorvi visata, kui kappi tagasi panna.

Halleluuja!

Ma lähen panen nüüd uue masinatäie pesu pesema.
Sportimine tekitab lisaks ka hullu hunniku musti saunalinasid ja käterätikuid.

Ma muideks katsetan mingit uut pesupalli. Jõle öko ja nii. Saab näha...

No comments:

Post a Comment