Sunday, 23 April 2017

Et siis üksikema ei saa olla aasta ema?

Mis mõttes?
Loll juttu suhu tagasi, tahaks selle peale öelda.

Seda lugedes tekkis jälle tunne, et naiste suhtes on kõige õelamad, kriitilisemad ja karmimad just teised naised ise.

Kuidas on heaks emaks olemisega seotud see, kas ema on ühtlasi ka abikaasa või mitte? Et hea ema ei jää üksikuks? Suhete purunemisel on erinevaid põhjuseid ja need polegi kellegi teise asi. Muidugi, mõni inimene ei suudagi suhet hoida ja mõni naine kulgeb ühest lühiajalisest suhtest teise... lastele võib see mõju avaldada ja eks tihtipeale avaldabki.
Aga teha järeldus, et üksikema on automaatselt Aasta Ema tiitli mittevääriline...

Ma ei usu iialgi, et ema, kes vastu tahtmist suhtes püsib laste nimel, tegelikult väga õnnelik ema on. Või et lapsed väga õnnelikud on.

Meenub üks klassikaaslane, kelle vanemad pidevalt tülitsesid. Klassikaaslase 16-aastaseks saades otsustasid vanemad lõpuks lahku minna ja ta oli väga rõõmus. Ta oli juba aastaid vihane olnud vanemate peale, et nad lahku EI läinud - pidev külm sõda kodus (või siis kuumad tülid), oli palju kehvem variant, kui lahutatud vanemad.

Mul on üks sõbranna, kes otsustas lapse saada. Vanus juba sealmaal ka, et igasugu kellad hakkasid helisema ja nii. Püsivat suhet ei ole ta aastate jooksul leidnud, kuigi otsinud nagu on. Kena noor naine, võta sa kinni, milles asi on. Meheta veel saab, aga lapseta ei tahaks. Võttis kätte ja otsustas spermadoonoriga lapse saada. Mul on hea meel ta pärast, et ta sellise julge asja ette võttis. Ma olen kindel, et see oli hea otsus.

Ja ma olen kindel, et temast saab väga hea ema. Ja ma loodan, et ta kohtab oma elu armastust, kes tahab teda koos lapsega, kui tema ja lapse maailma ja südametesse üks hea mees mahub. Aga prügikala üles korjata lihtsalt sellepärast, et oleks mees, kellega laps teha... Miks ta peaks?

Hea ema on see, kes hoolitseb parimal viisil oma laste heaolu eest isegi siis, kui see tähendab, et lapsed kasvavad isata.

No comments:

Post a Comment